Blog o Litwie, wycieczkach, atrakcjach turystycznych naszego sąsiada

Góra krzyży w Szawlach
 
Na trasie między Kownem a Rygą, w pobliżu Szawli, znajduje się miejsce, które corocznie staje się celem pielgrzymek tysięcy ludzi. Jedni docierają tu wiedzeni silną wiarą, inni – ciekawością, pozostali zaś chcą naocznie doświadczyć fenomenu tysięcy krzyży zgromadzonych w jednym miejscu. Tym właśnie jest Góra Krzyży – miejscem świętym, atrakcją turystyczną, unikatową możliwością obcowania z mistycyzmem wplecionym we współczesny, niekiedy powierzchowny świat.
 
Litwa to niewielkie państewko z grupy krajów bałtyckich, leżące zaledwie kilkanaście kilometrów od Suwałk. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, a jej największymi walorami jest piękne Wilno, nowoczesna Kłajpeda, przepiękny zamek w Trokach czy uzdrowisko w Druskiennikach. Litwa zyskała szczególną popularność wśród polskich turystów - i to zarówno ze względu na bliskość, jak i wspólną historię, która sprawiła, iż Wilno to jedno z najbardziej polskich miast w tym kraju. Zatem nie dziwi fakt, iż corocznie duża liczba turystów znad Wisły postanawia odwiedzić kraj swoich wschodnich sąsiadów. A ponieważ większość wycieczek związana jest z robieniem zakupów, to tutaj pojawia się pytanie - co warto kupić na Litwie? Ten niewielki kraj słynie z wielu produktów - zwłaszcza spożywczych - których zakup jest niezbędnym elementem każdej wycieczki.
 
Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
 
Odpoczynek nad Bałtykiem to nadal bardzo popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. Miłą odmianą może okazać się eksplorowanie litewskiego nadbrzeża Morza Bałtyckiego. Czyste i nie zaburzone nadmierną ingerencja człowieka środowisko naturalne, brak upalnej pogody i szansa na spokojny, dyskretny wypoczynek – te walory przyciągają co roku wielu Litwinów do trzech głównych uzdrowisk nadbałtyckich: Połągi, Kłajpedy i Neringi. Warto, aby miejscowości te stały się celem podróży także dla Polaków, na których czeka tu moc atrakcji. Litewskie wybrzeże Bałtyku liczy sobie 99 km i cechuje je łagodny, morski klimat, powietrze bogate w jod oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wycieczka do Kłajpedy i Połągi jest zatem doskonałym pomysłem zarówno na weekendowy wypad, jak i na dłuższy wypoczynek.
 

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Litwa to jedno z najbardziej urokliwych krajów europejskich. Bliska zarówno terytorialnie, jak i mentalnie, stanowi coraz częstszy kierunek wyjazdów, zarówno tych jednodniowych, jak i znacznie dłuższych. Godnym uwagi miejscem są Druskienniki, czyli najsłynniejsze uzdrowisko Litwy. To położone zaledwie 45 km od polskiej granicy malownicze miasteczko pełne jest kontrastów. Spokojna, niemal kojąca atmosfera sanatoriów i deptaków towarzyszy szalonej zabawie w nowoczesnych kompleksach rozrywkowych. Pora poznać te dwa, skrajnie różne oblicza Druskiennik. Co powinno skłonić każdego amatora podróży do wycieczki do Druskiennik?

Fotorelacja z wycieczki do Wilna i Trok podczas Święta Muzyki Ulicznej

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Wycieczki objazdowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Litwy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider