Litwa to bardzo atrakcyjne europejskie państwo, które na każdym kroku zaskakuje swoim pięknem. Według wielu turystów ten kraj w wielu przypadkach jest bardzo podobny do Polski. Jednak możemy tam spotkać także wiele nowych rzeczy. Zatem będąc na Litwie co warto odwiedzić?

Popularne wycieczki do Wilna

Z pewnością bardzo wielu osobom Litwa kojarzy się z atrakcyjną stolicą jaką jest Wilno. To właśnie w tym mieście możemy znaleźć bardzo wiele atrakcyjnych zabytków. Zalicza się do nich między innymi całe Stare Miasto, które w 1994 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Warto wiedzieć, iż w Wilnie znajdziemy ponad 40 kościołów. Jednym z najbardziej okazałych tego typu zabytków jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, który został wzniesiony w latach (1668-1676). Niewiele osób ma świadomość, jednak tego typu zabytek zawiera aż 2000 rzeźb, jak również słynną kaplicę w Ostrej Bramie (Bramie Miednickiej). To właśnie we wspomnianej kaplicy znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Warto pamiętać, iż Wilno znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Jednak należy mieć świadomość, iż wycieczki na Litwę nie obejmują tylko i wyłącznie zwiedzania Wilna. Bardzo dużo turystów chętnie odwiedza także zamek w Trokach. To właśnie ten zamek położony nad jeziorem Galwe niegdyś był ulubioną siedzibą księcia Witolda. Imponujące mury oraz ogromne narożne wieże robią duże wrażenie na zwiedzających.

Będąc na Litwie warto odwiedzić także Druskieniki. Jest to jeden z najstarszych, jak również jeden z najbardziej popularnych kurortów w tym państwie. Pełen jest wielu interesujących zabytków historycznych, a także atrakcji architektonicznych. Okolice kurortu słyną z bardzo malowniczych widoków.

Popularnym miastem na Litwie jest także Kowno. To właśnie w tym miejscu znajdziemy piękne Stare Miasto, które jest równie atrakcyjne jak część Starego Miasta w Wilnie. Warto wiedzieć, iż w Kownie znajdziemy między innymi jeden z największych, a także najpiękniejszych ratuszy na Litwie. W tym mieście znajduje się także popularny Dom Perkuna, który stanowi najpiękniejszy budynek świecki w kraju. Niewiele osób ma świadomość, jednak w Kownie znajdują się także bardzo rzadkie funikulary. Warto wiedzieć, iż są to zabytkowe koleje, które nie często możemy spotkać.

Odwiedzając to malownicze państwo powinniśmy także odwiedzić skansen Rumszyszki. Wspomniane muzeum etnograficzne zajmuje powierzchnię aż 175 ha i możemy w nim zwiedzić przykładowo różnego rodzaju zabudowy z różnorodnych regionów Litwy. Istnieje możliwość również wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach, gdzie przykładowo możemy samodzielnie ulepić garnek.

Doskonała kuchnia litewska

Jeżeli decydujemy się na wycieczkę na Litwę powinniśmy także spróbować kuchni litewskiej. Zdecydowanie godne polecenia są przysmaki takie jak keptos donos. Jest to chleb zapiekany z serem, często jest również podawany razem z czosnkiem. Warto wiedzieć, iż tego typu przekąskę dostaniemy praktycznie w każdym barze. Będąc w tym pięknym kraju powinniśmy także spróbować ciemny chleb z kminkiem, a także liczne piwa. Znajdziemy bardzo liczne warianty piwa 'baltiojos', czyli piwa pszenicznego, a także piwa 'tamsus' czyli trunku ciemnego.

Atrakcyjne pamiątki z podróży

Kończąc swoją przygodę z pięknym państwem jakim jest Litwa warto także zatroszczyć się o atrakcyjne pamiątki. Z podróży z pewnością warto przywieźć między innymi regionalne produkty takie jak między innymi miód Suktinis, a także różnego rodzaju sery oraz alkohole. Jednak także warto zdecydować się na zakup różnorodnych wyrobów rzemieślniczych takich jak gliniane dzwonki oraz drewniane rzeźby.

Litwa co roku przyciąga swoim urokiem rzesze turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to bardzo atrakcyjny kraj. Będąc w Republice Litewskiej powinniśmy przede wszystkim odwiedzić najbardziej atrakcyjne miejsca, jednak nie możemy zapominać także o skosztowaniu wyśmienitych litewskich dań. Warto także z takiej podróży przywieźć ze sobą atrakcyjne pamiątki.

 

Wycieczki objazdowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Litwy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider