Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Wilno, Lwów to miasta silnie zapisane w historii Polski i silnie z nią związane. Obecnie oba znajdują się poza granicami naszego państwa, ale stanowią obiekt licznych wycieczek.

Wilno stolica Litwy

W momencie podpisania unii polsko-litewskiej losy Wilna na kilka wieków nierozerwalnie związały się z losami Rzeczpospolitej. To pozostawiło w mieście liczne ślady, które dziś chcemy poznać lub odkryć na nowo. Najlepiej służą temu wycieczki do Wilna organizowane z przewodnikiem, który pokaże najciekawsze miejsca i zapozna z barwną historią miasta i jego kulturą. Pod tym względem Wilno jest wyjątkowe, przeplatają się tu kultura litewska, polska, żydowska, karaimska i wiele innych. To sprawia, że Litwini są niezwykle otwarci i przyjaźni wobec gości.

By zasmakować klimatu miasta wystarczy jednodniowa wycieczka do Wilna, spacer pięknymi uliczkami Starówki sprawi, że nie raz jeszcze tu wrócimy.

Co należy koniecznie zobaczyć w stolicy Litwy

Program wycieczki uzależniony jest od czasu, który mamy do dyspozycji. Wybierając wycieczkę jednodniową najlepiej jest wyruszyć z miejscowości przygranicznej, co pozwoli skrócić czas na dojazd. Nawet kilka godzin spędzonych w mieście wystarczy na zwiedzenie najważniejszych obiektów:

Starówka – uznawana za największą i najpiękniejszą w Europie Środkowo-Wschodniej, jej uliczki zachowały średniowieczny układ, na jej obszarze znajdują się zabytki gotyckie, renesansowe, barokowe i klasycystyczne. Koniecznie trzeba zobaczyć Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Plac Katedralny z Katedrą Wileńską.

W programie powinny znaleźć się także:

• Ostra Brama z cudownym obrazem,
• Kościół św. Anny – piękny gotycki kościół, który Napoleon chciał przenieść do Paryża,
• Kościół św. Jana,
• Kościół św. Ducha,
• Góra Trzech Krzyży – piękna panorama na Wilno,
• Cmentarz Rossa – spoczywa tu matka J. Piłsudskiego, J. Lelewel, F. Smuglewicz i wielu innych Polaków.

Wycieczkę do Wilna można połączyć z krótką wizytą w Trokach, pierwszej stolicy Litwy, gdzie znajduje się położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich.

Dla tych, którzy mają trochę więcej czasu

Jeden dzień w Wilnie to stanowczo za krótko, by poznać wszystkie atrakcje miasta. Biura turystyczne organizują także wersje weekendowe lub 3, 4 dniowe. Termin wyjazdu najlepiej wybrać w miesiącach wiosenno-letnich, gdy w mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych (koncerty, festiwale, targi sztuki). Ulice miasta tętnią życiem przez całą dobę.

Po zwiedzaniu zabytków można odpocząć w jednym z licznych parków wileńskich lub na plaży nad Wilią. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mają do dyspozycji pole golfowe, ścianki wspinaczkowe, dwa parki przygód lub wileńskie safari. W Wilnie nie ma czasu na nudę.

Ciekawą opcję stanowią wycieczki do Wilna połączone ze zwiedzaniem pobliskich miast oraz białoruskiego Grodna. Trzeba pamiętać jednak o paszporcie. Podczas jednodniowego pobytu w Grodnie (ulubione miasto Stefana Batorego i Stanisława Augusta Poniatowskiego) można zwiedzić Stary i Nowy Zamek, kilka zabudowań klasztornych oraz muzeum Elizy Orzeszkowej.

Jaką opcję wybrać?

Wycieczki jednodniowe do Wilna to bardzo dobre rozwiązanie dla osób spędzających urlop na Pojezierzu Augustowskim lub Suwalszczyźnie. Wystarczy kilkanaście godzin, by poznać uroki Wilna i zakochać się w tym mieście na zawsze i ponownie powrócić na dłużej.

Niektórzy twierdzą, że nie poznasz żadnego regionu, jeżeli nie poznasz jego kuchni. Jest w tym wiele prawdy, ale taką możliwość dają tylko dłuższe wyjazdy. Obiady w regionalnych restauracjach, kolacje przy dźwiękach miejscowej muzyki pozwalają poznać prawdziwy klimat każdego miasta. Zasada ta dotyczy przede wszystkim miast Kresów Wschodnich, które zachowały swój specyficzny klimat. Najbardziej widać go w Wilnie i Lwowie.

Wycieczki objazdowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Litwy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider