Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Litwa to jedno z najbardziej urokliwych krajów europejskich. Bliska zarówno terytorialnie, jak i mentalnie, stanowi coraz częstszy kierunek wyjazdów, zarówno tych jednodniowych, jak i znacznie dłuższych. Godnym uwagi miejscem są Druskienniki, czyli najsłynniejsze uzdrowisko Litwy. To położone zaledwie 45 km od polskiej granicy malownicze miasteczko pełne jest kontrastów. Spokojna, niemal kojąca atmosfera sanatoriów i deptaków towarzyszy szalonej zabawie w nowoczesnych kompleksach rozrywkowych. Pora poznać te dwa, skrajnie różne oblicza Druskiennik. Co powinno skłonić każdego amatora podróży do wycieczki do Druskiennik?

Druskienniki – uzdrowisko Piłsudzkiego

Druskienniki to miasteczko, do którego najłatwiej dostać się przez przejście graniczne w Ogrodnikach. W 1794 roku miejsce to zostało ogłoszone miejscowością leczniczą. Najsłynniejszym kuracjuszem był bez wątpienia Józef Piłsudski, którego - poza sprzyjającym klimatem Druskiennik – na miejscu trzymał wieloletni romans z młodą panią doktor. Dziś Druskienniki to uzdrowisko dedykowane osobom cierpiącym na schorzenia skóry, problemy z sercem i układem krążenia, walczącym z bólami kręgosłupa, mięśni czy stawów. Lecznicze wody można tu pić, lub zażywać w nich leczniczych kąpieli. W tym najbardziej wysuniętym na południe litewskim miasteczku kurować można się m. in. w lecznicy balneologicznej zbudowanej na mineralnym źródełku – Druskininku Gydykla. Fantastyczny mikroklimat, kąpiele błotne, wody solankowe, otoczenie Puszczy Orańsko – Druskiennickiej i zapraszające na długie, wieczorne spacery deptaki – każdy kuracjusz doświadczy kompleksowej odnowy ciała i ducha.

Obecność rzek i jezior to wymarzona sceneria dla wędkarzy oraz dla każdego, kto ceni sobie obcowanie z naturą. Zalesiona okolica, aromatyczne lasy sosnowe, lecznicze borowiny – dziewicza przyroda w jej najpiękniejszym, tak bardzo pożądanym w dzisiejszych czasach wydaniu, jest tu na wyciągnięcie ręki.

Drugie oblicze Druskiennik

Poza bardzo nobliwym i spokojnym obliczem Druskiennik, to nowoczesne uzdrowisko oferuje również wiele możliwości aktywnego wypoczynku. A wszystko to na najwyższym, światowym poziomie. Tym, co bez wątpienia wyróżnia Druskienniki, jest największy aqua park położony w północno–wschodniej Europie. Kompleks o powierzchni 25000 m2 oferuje wspaniałą rozrywkę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Baseny, jaccuzzi, sauna, kaskady, rzeka, morskie fale, ekstremalne zjeżdżalnie, podwodne masaże, kompleks dla maluchów oraz bary i restauracje… Od tylu atrakcji niejednemu turyście zakręciło się w głowie; rzeczywiście – kompleks robi niezwykłe wrażenie. W jego sąsiedztwie zlokalizowane są kolejne atrakcje. Mowa m. in. o parku linowym, największym na Litwie, gdzie swych sił mogą spróbować dorośli, ale także już trzylatki – jest tu specjalnie im dedykowana trasa. Wieczorami wzrok przyciąga muzyczna fontanna, tańcząca w rytm muzyki w sezonie letnim.

Kolejną oszałamiającą inwestycją jest Snow Arena, czyli jeden z 5 największych krytych wyciągów narciarskich na świecie. 8 ha powierzchni, możliwość przyjęcia jednocześnie 1000 gości, śnieg i lód bez względu na pogodę – ten całoroczny tor narciarski i snowboardowy z restauracją panoramiczną na szczycie sztucznego stoku co obiekt wart odwiedzenia.

Kolejną osobliwością Druskiennik jest Park Grutas. Zgromadzono tu liczne pamiątki po ZSRR, zebrane z całej Litwy. Najbardziej widowiskowe są bez wątpienia monumentalne sylwetki przywódców byłego ZSRR. Klub golfowy Vilkes, muzeum Leśne Echo oraz galeria sztuki dziecięcej także znajdą swych amatorów. Planując wycieczki na Litwę nie można przeoczyć tak barwnego i pełnego kontrastów miejsca, jakim są Druskienniki.

Wycieczki objazdowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Litwy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider